POMOC

Posty 1 - 5 z 5


Posługa: Organista
Miasto:
Offline
2015-05-02 13:50:42  

Witam!!! Mam pytanie a zarazem prośbę. Jest uczniem klasy III Gimnazjum i zamierzam przenieść się do liceum ogólnomuzycznego w Poznaniu i borykam się z pewnym problemem, otóż uczęszczam do szkoły muzycznej w swojej miejscowości do klasy drugiej, drugiego stopnia na fortepianie i mam do przeskoczenia jeden rok do przodu. Problem jest w tym, że jest mi potrzebna pomoc ( potrzebne są mi najważniejsze informacje na temat harmonii i historii muzyki od starożytności do renesansu). Egzaminy wstępne są 23 maja, czyli nie mam dużo czasu. Moje marzenie to dostać się do klasy organowej jest to moja pasja i moje życie. Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek wiadomość smile.png 





Posługa: Inna
Miasto: Mogilno/Poznań
Offline
2015-05-02 13:51:55  

zatem jakie masz konkretne zapytanie? 



Pozdrawiam ;)

AKJMB


Posługa: Organista
Miasto: Tarnów
Offline
2015-05-02 14:12:54  

Według mnie warto skoczyć do księgarni muzycznej i kupić odpowiednie książki. Z harmonii pewnie przyda się przerobić połączenia T-D-S oraz D7 w różnych pozycjach... może też D9. Do tego najlepiej jest skorzystać z książki do Harmonii Sikorskiego. 


Z historii nie wiem jakie książki są teraz na "topie". Być może przewertowanie wikipedii będzie wystarczające.



Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)

Jesteś wolny? Nie szukaj żony! (1 Kor 7,27)


Posługa: Inna
Miasto: Mogilno/Poznań
Offline
2015-05-02 20:10:27  

Harmonia wyłożona przez Sikorskiego jest dobra...szkoda, że już prawie się jej nie używa. A same akordy to mało. Przewroty, rozpoznawanie itd...wymagane będzie wszystko, czego się nauczyłeś w muzyku.



Pozdrawiam ;)

AKJMB


Posługa: Organista
Miasto:
Offline
2015-05-02 23:24:08  

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi licze na dalsze




Szybka odpowiedź