Poniedziałem 16 t zw i Dzień powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Poniedziałem 16 t zw i Dzień powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Posty 1 - 7 z 7


Posługa: Organista
Miasto: Poznań
Offline
Utworzono: 2016-07-16 11:32:26 Zmodyfikowano: 2016-07-16 11:58:21  

Propozycje na poniedziałek bez wspomnienia
http://musicamsacram.pl/propozycje-spiewow/arch_pokaz/125


 


Ze wspomnieniem


Szymona:
O Kapłanach (zrób Józef jakiś zbiorek na wspomnienia prezbiterów i daj gdzieś do bazy z opisem, ponizej moje propozycje)


Oto kapłan wielki
O Panie, Tyś moim pasterzem
Rzucmy się wszyscy społem (od 4 zw "I tę moc dał kapłanom]
Kapłanów swoich dał nam
Ludu kapłański
Jam jest Pasterz dobry
Pan, mój Wódz i Pasterz mój
Idźcie na cały świat
Błogosławieni, którzy zostali wezwani
Ecce sacerdos
Radośnie Panu hymn (zw Wychwalajcie Pana kapłani Kościoła) - sorry, nie mam śpiewników przy sobie i nr nie mogę sprawdzic)
Na stopniach Twego
Kapłanem Jezus Chrystus jest
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem
Błogosław Panie nas
O Panie poślij mnie

Na Komunię proponuję p. Eucharystyczne - chyba najlepiej oddadzą istotę kapłaństwa :)



Teolog, który nie kocha sztuki, poezji, muzyki, natury, taki teolog może być niebezpieczny. (BXVI)


Posługa: Organista
Miasto: Poznań
Offline
2016-07-16 11:58:51  

Propozycje na poniedziałek bez wspomnienia
http://musicamsacram.pl/propozycje-spiewow/arch_pokaz/125


 


Ze wspomnieniem


Szymona:
O Kapłanach (zrób Józef jakiś zbiorek na wspomnienia prezbiterów i daj gdzieś do bazy z opisem, ponizej moje propozycje)


Oto kapłan wielki
O Panie, Tyś moim pasterzem
Rzucmy się wszyscy społem (od 4 zw "I tę moc dał kapłanom]
Kapłanów swoich dał nam
Ludu kapłański
Jam jest Pasterz dobry
Pan, mój Wódz i Pasterz mój
Idźcie na cały świat
Błogosławieni, którzy zostali wezwani
Ecce sacerdos
Radośnie Panu hymn (zw Wychwalajcie Pana kapłani Kościoła) - sorry, nie mam śpiewników przy sobie i nr nie mogę sprawdzic)
Na stopniach Twego
Kapłanem Jezus Chrystus jest
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem
Błogosław Panie nas
O Panie poślij mnie


Na Komunię proponuję p. Eucharystyczne - chyba najlepiej oddadzą istotę kapłaństwa :)



Teolog, który nie kocha sztuki, poezji, muzyki, natury, taki teolog może być niebezpieczny. (BXVI)


Posługa: Organista
Miasto: Tarnów
Offline
2016-07-16 17:38:50  

Hmmm można prosić o wersję z podziałem na poszczególne części Mszy świętej ? :P



Kto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)

Jesteś wolny? Nie szukaj żony! (1 Kor 7,27)


Posługa: Organista
Miasto: Grojec k. Oświęcimia
Offline
2016-07-17 18:12:37  

W bazie śpiewnika p. Wawrzyńca Mizgalskiego jest pieśń do błog. Szymona z Lipnicy - "Błogosławiony Szymonie z Lipnicy". Pozdrawiam ! Proszę szukać po dacie święta - 07 (miesiąc) 18 (dzień)Z ciekawości zapytam, w jakim kościele w Poznaniu Pan gra ? Ja przed wielu laty grałem w kościele sw. Anny, u sw. Wojciecha, u Franciszkanów na Górze Przemysława, oraz sporadycznie w katedrze poznańskiej gdy żył śp. Krzysztof Wilkus. Skończyło się to gdy ponad 30 lat temu wyjechałem na południe Polski, gdzie dalej jestem organistą))





Posługa: Organista
Miasto: Poznań
Offline
2016-07-17 22:55:12  

Gram w nowej parafii (13 lat temu erygowana) pw. św. Ojca Pio (Poznań Strzeszyn)



Teolog, który nie kocha sztuki, poezji, muzyki, natury, taki teolog może być niebezpieczny. (BXVI)


Posługa: Organista
Miasto: Grojec k. Oświęcimia
Offline
2016-07-20 10:27:11  

Do Strzeszyna w latach 60 i 70 XX wieku jeździliśmy nad jezioro ))  Była to właściwie wieś spokojna i pełna zieleni. DZisiaj bym nie poznał Strzeszyna. Życzę powodzenia i sukcesów w grze i posłudze w parafii !!  Szczęść Boże !





Posługa: Organista
Miasto: Poznań
Offline
2016-07-20 17:44:12  

Również serdecznie pozdrawiam! Szczęść Boże!



Teolog, który nie kocha sztuki, poezji, muzyki, natury, taki teolog może być niebezpieczny. (BXVI)

Szybka odpowiedź