VII tydzień po Świątkach/XIV tydzień w ciągu roku - motyw Królestwa Bożego w propozycjach śpiewów.

VII tydzień po Świątkach/XIV tydzień w ciągu roku - motyw Królestwa Bożego w propozycjach śpiewów.

Posty 1 - 3 z 3


Posługa: Organista
Miasto: Przemyśl
Offline
2016-07-06 20:23:36  

Zupełnie zbagatelizowaliśćie w podanych propozycjach pieśni; zapowiedź Pana naszego Jezusa Chrystusa na temat Królestwa Mesjańskiego-Bożego. A także objawiony przez Boga samego za pośrednictwem proroka Izajasza opis, który poetycko i utopijnie ukazuje Niebieskie-Jeruzalem, na które mamy życiem zapracować. Nie znacie takiej pieśni jak:"Bliskie jest Królestwo Boże"? Czy znowu macie jakieś bezsensowne powody nie proponowania tego śpiewu? Tym razem rzeczowo i rzetelnie proszę odp.!


Mam bardzo dużo szacunku dla muzyków Kościoła Katolickiego ale nie dla większości, która dopuszcza się nagminnych nadużyć w pracy.

Ad Majorem Dei Gloriam.


Posługa: Wierny świecki
Miasto: Pasieka Otfinowska, Kraków
Offline
2016-07-08 07:59:41  

Znamy Panie Drogi, proszę jednak pamiętać, że też jesteśmy ludźmi i może się nam zdarzyć coś przeoczyć. Nadto - nasze propozycje są tylko propozycjami, a nie wiążącymi zaleceniami. Poza tym - ta pieśń jest jedna. Owszem co dzień nawet można ją śpiewać, ale to tylko jedna pieśń... . 



Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku :)


Posługa: Organista
Miasto: Poznań
Offline
2016-07-08 15:43:37  

Królu_fali - ma Pan wiele cennych uwag, moze zamiast pokazywać nam nasze niedoskonałości podzieli sie Pan swoimi propozycjami na forum, a skorzystamy z cennych uwag.


Kiedyś pewien ks. doktor napisał w komentarzu, ze proponowanie Bliskie jest królestwo Boze poza okresem pokuty nie jest najlepszym pomysłem, ktoś inny mówi jak Pan - więc dlatego pomijamy "kontrowersyjne śpiewy" :)
Któregoś roku w wakacja w mojej parafii był cykl kazań ukazujący (wg lit. słowa) wędrówkę Jezusa do Jerozolimy i cykl rozpoczęliśmy pieśnią na wejscie Juzem dość pracował - pasowało do czytań, homilii, ale to było dopasowane i omówione. Ciągle liczę na konstruktywną współpracę z Panem - zapraszam!!!



Teolog, który nie kocha sztuki, poezji, muzyki, natury, taki teolog może być niebezpieczny. (BXVI)

Szybka odpowiedź