II Niedziela zwykła Rok B (wersja z kolędami)

Posty 1 - 1 z 1


Posługa: Organista
Miasto: Sztokholm
Online
2017-12-21 22:49:32  

Witam!

Chciałbym się podzielić propozycją na II Niedzielę zwykłą Rok B w wersji z kolędami. Nie jest to 100% własna interpretacja doboru lecz złożona z różnych źródeł. Chciałbym poznać opinie innych. Zapewne część powie, że w okresie zwykłym kolęd już nie należy śpiewać lub je stopniowo wygaszać. A tu z pomocą kilku stron udało mi się złożyć, może nie idelany, ale jakiś to złowy środek na naszą polską tradycję.

 

II Niedziela zwykła (Rok B)

Śpiew na wejście:
Nawiązując do antyfony na wejście: „Niechaj Cię wielbi, Boże, cała ziemia i niechaj śpiewa Tobie, niech wysławia Twoje imię, o Najwyższy”. Druga zwrotka kolędy nawiązuje do antyfony przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę: „Wszystko stworzenie, śpiewaj Panu swemu”.
Gdy śliczna Panna - nr 69

Śpiew na Przygotowanie Darów:
Nawiązując do kolekty: „Wszechmogący, wieczny Boże, Ty rządzisz niebem i ziemią, wysłuchaj łaskawie prośby swojego ludu i obdarz nasze czasy pokojem”. Refren poniższej kolędy nawiązuje do refrenu kolędy który zawiera prośbę o pokój na ziemi.
Przybieżeli do Betlejem - nr 53

Śpiew na Komunię:
W nawiązaniu do aklamacji przed Ewangelią i do Ewangelii: „Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy Chrystusa, łaska i prawdy przyszły przez Niego”. Druga zwrotka obu kolęd mówi o znalezieniu Mesjasza.
Anioł pasterzom mówił - nr 23
Wśród nocnej ciszy - nr 62

Śpiew na Uwielbienie:
Uwielbiajmy Boga śpiewem poniższej kolędy, w której w drugiej zwrotce wyrażamy naszą wdzięczność za Narodzenie Zbawiciela i odkupienie ludzkich dusz, a w trzeciej zwrotce dziękujemy za wybawienie nas od piekła.
Tryumfy Króla niebieskiego - nr 58

Śpiew na zakończenie:
Dowolna kolęda
Szybka odpowiedź