Posty 1 - 3 z 3


Posługa: Organista
Miasto: Chojnice
Online
2017-02-23 15:09:04  

Czy mógłby ktoś polecić jakieś podręczne czytadło, które zawiera podstawowe informacje o każdym dniu w roku liturgicznym? Najbardziej zależy mi na antyfonach, które "panują" w danym dniu, właść. w liturgii danego dnia. Mszał jest mało wygodny, podobnie jak dwanaście oremusów. Zależy mi na tym, by wszystko znajdowało się w jednym woluminie.Błogosławieni uprawiający muzykę, albowiem oni niebo na ziemię sprowadzają.


Posługa: Organista
Miasto: Tarnów
Online
2017-03-06 21:30:30  

Od siebie mogę polecić nasz zbiór antyfon: https://musicamsacram.pl/antyfonyKto się napił starego, nie chce potem młodego – mówi bowiem: »Stare jest lepsze« (Łk 5,39)
Jesteś wolny? Nie szukaj żony! (1 Kor 7,27)


Posługa: Organista
Miasto: Grojec k. Oświęcimia
Offline
2017-08-20 19:05:25  

Polecam również https://brewiarz.pl  Jest z tym jeden mały problem, teksty są tylko na jeden konkretny miesiąc, który aktualnie "panuje" ) Obecnie jest to sierpień. Na dzień, dwa przed upływem danego miesiaca "włączany" jest następny miesiac. Przez rok mozna sobie "uzbierać" cały rok liturgiczny. 

Jest tego jeszcze jeden plus. Są tam ujęci wszyscy święci i błogosławieni, którzy występują w polskim kalendarzu liturgicznym ))
Szybka odpowiedź