Chór z sercem po prawej stronie Wisły

Napisane w dniu 2019-11-15 14:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Warszawa, Dom Kultury Orion
Data rozpoczęcia: 2019-11-23 14:00:00
Artysta: Chór "Grochów"

Mens sana in corpore sano. Ta słynna sentencja przypisywana jest rzymskiemu poecie Juwenalisowi, żyjącemu na przełomie I i II w. n.e. Znacie ją zapewne bardzo dobrze, bowiem w tłumaczeniu na język polski brzmi ona: W zdrowym ciele zdrowy duch. W obliczu naszej, często niełatwej rzeczywistości są to słowa wciąż aktualne, ale też i nieco uproszczone. Coraz częściej mówi się o sytuacjach, w których nawet ludzie o silnym i zdrowym „ciele” cierpią z powodu kryzysów i chorób „ducha”. Dbanie o zdrowie fizyczne jest dla nas oczywiste i nie podlega dyskusjom. Zdrowie psychiczne zaś, mimo szczęśliwie wzrastającej świadomości, to wciąż temat niezrozumiały, wymagający empatii, a u chorujących powodujący wstyd i poczucie winy, co w konsekwencji nie prowadzi do podjęcia koniecznego leczenia.

Nasz nowy projekt to spotkanie, w którym my, jako chór chcemy stać się swego rodzaju instrumentem do budowania poczucia więzi niezbędnego w procesie zdrowienia. To także chęć pomocy tym, którzy na co dzień zapobiegają izolacji osób po kryzysie zdrowia psychicznego, przeciwdziałają ich stygmatyzacji i przełamują stereotypy związane z chorobami psychicznymi.

Zapraszamy 23 listopada 2019 r. do Domu Kultury Orion na warszawskiej Saskiej Kępie.

Harmonogram:
14:00 - warsztaty Razem wbrew stereotypom (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: szkolenie@ef.org.pl
17:15 - otwarte warsztaty wokalne (wstęp wolny)
19:00 - Koncert Z sercem po prawej stronie Wisły (wstęp wolny)

 Źródło: Chór z sercem po prawej stronie Wisły

Wcześniejsze Nowości

Veni, veni Emmanuel

Veni, veni Emmanuel - koncert pieśni adwentowej. Występują Justyna Reczeniedi – sopran Grzegorz Sabeł – waltornia Zbigniew Tupczyński - dyrygent Trio Con Passione w składzie: Jerzy Cembrzyński –…

12. Międzynarodowy Festiwal Chórów i Orkiestr w Krakowie (Polska)

KRAKÓW - jedno z dwunastu najbardziej liczących się miast na świecie Była stolica Polski jest jednym z ostatnich przez masową turystykę nieodkrytych celów podróży w Europie. Tutaj papież Jan Paweł II…

XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK - CHEŁMNO 2020

Szanowni Państwo.  Z wielką przyjemnością zapraszamy do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2020, który odbędzie się dnia 18 stycznia 2020 roku (sobota) w Chełmnie.…Zaloguj się, aby dodać komentarz!