II Międzynarodowy Konkurs Chóralny Fala Dźwięku

Napisane w dniu 2019-05-29 16:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Łódź, Akademia Muzyczna
Data rozpoczęcia: 2020-03-28
Artysta: Rebelové
 

 

 
Organizatorzy konkursu:

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Stowarzyszenie Chórzystek Żeńskiego Kameralnego Chóru Rebelove

Jednym z podstawowych celów konkursu jest popularyzacja dzieł współcześnie żyjących polskich kompozytorów, w tym w szczególny sposób łódzkiego środowiska kompozytorskiego oraz zainspirowanie młodych twórców do tworzenia muzyki chóralnej. Rozwój chóralistyki polskiej zarówno w aspekcie wykonawczym jak i dydaktycznym w zakresie przygotowywania i wykonywania partytur chóralnych muzyki nowej. Inspirowanie chórmistrzów do odkrywania, zapoznawania się i wykonywania nowych dzieł chóralnych, czemu sprzyjać ma inspiracja do dokonania w trakcie prezentacji konkursowej prawykonania współczesnej, polskiej kompozycji chóralnej.
Zachęcamy także do udziału w konkursie dla dyrygentów "Steruj Falą", który odbywa się w ramach konkursu chóralnego. Więcej informacji w regulaminie.


Źródło: II Międzynarodowy Konkurs Chóralny Fala Dźwięku

Wcześniejsze Nowości

Jak przygoda to tylko w Warszawie.

Zapraszamy na sentymentalną podróż z warszawskimi piosenkami popularnymi w okresie międzywojennym i zaraz po wojnie. Nie było rautu, Sylwestra czy dancingu bez: Ach śpij kochanie, Miłość Ci wszystko…

WIELKI KONCERT poświęcony twórczości MONIUSZKI

PIERWSZY Z CYKLU KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ STOWARZYSZENIE „IN LAETITIA” PT. „MUZYKA SAKRALNA MONIUSZKI W KOŚCIOŁACH WARSZAWY”   KOŚCIÓŁ SEMINARYJNY W WARSZAWIE, UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 52/54…

Koncert pieśni Mikołaja Reja

Zespół Wokalny Ars Chori pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego, wraz z Parafią Ewangelicko-Reformowaną w Warszawie zaprasza na koncert w ramach Nocy Muzeów Koncert będzie miał charakter performensu…Zaloguj się, aby dodać komentarz!