Koncert "Ave Maris Stella i motyw morza w twórczości polskich kompozytorów współczesnych"

Napisane w dniu 2017-01-20 17:29:12 przez pawk100.

Miejsce: Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich
Data rozpoczęcia: 2016-12-04 18:00:00
Artysta: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Serdecznie zapraszamy na nasz najbliższy koncert, którego tematyka jest wyjątkowo bliska naszemu sercu - "Ave Maris Stella i motyw morza w twórczości polskich kompozytorów współczesnych".
Wydarzenie odbędzie się już 04.12.2016 r. w Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (sala Księcia Bogusława X) o godz. 18.

W programie koncertu zabrzmi m.in. „Missa Stella Maris" Feliksa Nowowiejskiego, w ramach obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego ustanowionego w 70. rocznicę śmierci kompozytora.
Oprócz nas na scenie pojawią się również Pomerania Singers, Bogdan Narloch (organy), a całość pod dyrekcją Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Bilety do nabycia w kasie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

Zapraszamy! Źródło: Koncert "Ave Maris Stella i motyw morza w twórczości polskich kompozytorów współczesnych"

Wcześniejsze Nowości

Festiwal Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych SEDINA CANTAT

Od godz. 11 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego jury w składzie: Benedykt Odya, Krystyna Milewska, Paweł Osuchowaski; będzie słuchało i oceniało prezentacji konkursowych 7 chórów…

XI Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej - Szemud 2017

Zapraszamy do udziału w naszym Festiwalu zespoły chóralne, schole, zespoły działające przy parafiach, stowarzyszeniach, szkołach, uczelniach na terenie kraju. Festiwal ma zasięg ogólnopolski.…

Polska muzyka chóralana w Olsztynie w 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Poslki

Polska muzyka chóralna w Olsztynie w 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Polski” Feliks Nowowiejski, Jan Maklakiewicz, Wojciech Kilar, Marian Sawa  i Henryk Mikołaj Górecki   w drugiej części…Zaloguj się, aby dodać komentarz!