Komunikator serwisu MusicamSacram

Napisane w dniu przez jcuryllo.

Mamy niezmierną przyjemność zaprezentować Państwu platformę umożliwiającą bezpośrednią komunikację między użytkownikami naszego serwisu. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie informacji tekstowych, zdjęć, plików oraz szkiców graficznych w czasie rzeczywistym do drugiej osoby - a nawet do wielu osób równocześnie.

Obsługa naszego komunikatora jest podobna do tej znanej z popularnych serwisów społecznościowych: najpierw należy dodać do swojego grona znajomych nowe osoby, a następnie można przekazywać im swoje komunikaty korzystając z panelu na dole strony.
Jeśli chcesz umożliwić innym osobom możliwość znalezienia Cię w naszej sieci upewnij się, że w swoim Profilu (Menu -> Użytkownik -> Edytuj profil ) ustawiłeś opcję “Widoczność profilu” na “Publiczny”. W przeciwnym wypadku nie będziesz się pojawiał w wynikach wyszukiwania, a inne osoby nie zobaczą żadnego elementu Twojego profilu.

Dodać nowych użytkowników do znajomych można dwojako:

  1. Przeglądając profil użytkownika w prawym górnym rogu należy kliknąć na opcję “Dodaj do znajomych”. W tym momencie do danego użytkownika zostanie wysłane zaproszenie. Po zaakceptowaniu przez niego zaproszenia dołączy on do grona Twoich znajomych.
    Profil - zaproszenie do znajomych
  2. Wyszukując osoby, które udostępniły publicznie swój profil należy wybrać pierwszą grafikę pod zdjęciem danej osoby - plusa, aby dodać ją do znajomych. Podobnie jak w poprzedniej możliwości do użytkownika zostanie wysłane zaproszenie dodania Cię do znajomych, które po zatwierdzeniu potwierdzi Waszą znajomość.
    Druga grafika, tzw. “ptaszek”, służy do potwierdzania znajomości - jeśli osoba wysłała Ci zaproszenie do znajomych, a ostatnia, krzyżyk, oznacza usunięcie osoby ze znajomych - jeśli dana osoba była Twoim znajomym.
    Wyszukiwarka znajomych

Najlepiej zarządzać swoimi znajomościami poprzez Panel zarządzania znajomymi, gdzie można zobaczyć obecnych znajomych oraz listę otrzymanych zaproszeń, które można zaakceptować.

Kiedy mamy już znajomych możemy śmiało wybrać osobę z prawego dolnego rogu i po podwójnym kliknięciu rozpocząć z nią konwersację, analogicznie jak w popularnych serwisach oferujących podobne możliwości. Opcja “Połącz z Facebookiem / Google Talk” umożliwia połączenie konta na MusicamSacram z Facebookiem i/lub z Google Talk, dzięki czemu w ciągu sesji będziemy mogli przez komunikator na MusicamSacram komunikować się ze znajomymi z ww. sieci (wykorzystując konta ww. serwisów).

System komunikacji między użytkownikami był testowany przez długi czas i nie wykryliśmy żadnych błędów, niemniej przez okres 2 tygodni niniejszy komunikator udostępniamy jako wersję testową. W razie zauważenia jakichkolwiek błędów proszę dać znać na adres mailowy administratora.
Pamiętaj, że najlepsze efekty z korzystania z komunikatora otrzymasz poprzez dodanie zdjęcia profilowego oraz jak najobszerniejsze wypełnienie pól w profilu.

Jeśli jesteś zadowolony z naszej nowej funkcjonalności w serwisie to możesz nas wspomóc dobrowolną wpłatą. Dzięki takim osobom mógł powstać wyżej omówiony komunikator. Kolejnych środków pieniężnych również nie zmarnujemy ;)Wcześniejsze Nowości

Koncerty organowe

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się w czwartek 19 marca 2015 roku o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej im. prof. R. Sucheckiego, ul. Staszica 3.XX Dni Bachowskie

14 marca 2015 roku w Krakowie odbędą się XX Dni Bachowskie

XV Warsztaty liturgiczno-muzyczne - Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Dnia 28 lutego 2015 roku w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu odbędą się warsztaty liturgiczno-muzyczne.jcuryllo
jcuryllo 2015-03-05 22:27:46
To może jeszcze dodam oczywistą dla mnie sprawę: aby korzystać z komunikatora trzeba się zalogować ;)

jcuryllo
jcuryllo 2015-03-05 22:10:12 Edytowany
W razie jakichkolwiek pytań / sugestii / niepewności można udostępnić w tym miejscu swój komentarz na temat wprowadzonej przez nas funkcjonalności ;)

Zaloguj się, aby dodać komentarz!