Rapsodia na zamku w Tarnowicach Starych

Napisane w dniu 2017-05-27 13:57:19 przez pawk100.

Miejsce: Tarnowskie Góry, Zamek w Tarnowicach Starych
Data rozpoczęcia: 2017-06-03 17:30:00
Artysta: Fundacja Chórtownia

Fundacja Kompleks Zamkowy zaprasza na Festiwal Muzyki Renesansowej. W tym dniu gościć będziemy chór 'Rapsodia" z Mołdawii. Repertuar chóru zawiera różne utwory muzyczne poczynając od renesansu aż do współczesności i powodzeniem wykonuje muzykę sakralną kościoła prawosławnego, zachodnią muzykę klasyczną, mołdawskie pieśni folklorystyczne, muzykę współczesną, jazz i pieśni autorskie w opracowaniach chóralnych. Chór operowy uczestniczy w 9 spektaklach w Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Kiszyniowe.

W repertuarze chóru brzmią różne języki i jest on znany w wielu krajach. Uczestniczył w w wielu audycjach RTV, m.in. w konkursie Eurowizji, reprezentując Mołdawię. W 2006 chór reprezentował Mołdawię na międzynarodowym konkursie Madame Butterfly w Nagasaki.

Chór Rapsodia często koncertuje w Polsce: We wrześniu 2005 roku chór Rapsodia przyjechał na pierwszą w swojej historii trasę koncertową do Polski - wystąpił w Gliwicach na koncercie z cyklu "Lato w mieście" z repertuarem współczesnym oraz w Warszawie w szkole Lauder Morasha z widowiskiem muzycznym o Jerzym Korczaku. Koncertował też w Zabrzu, Garwolinie, na szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, na festiwalu i konkursie chóralnym w Hajnówce oraz w innych miastach. W ostatnich latach odbyły się również wyjazdy koncertowe do Czech, Węgier, Serbii i Bułgarii.

Chór jest częstym gościem na Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych odbywających się w Kamczii, nad brzegiem Morza Czarnego. Natalia Barabanszczikowa jest dyrektorem artystycznym tego festiwalu.

Ostatnio na zaproszenie Tbilisi State Choral Festival chór gościł w Gruzji, dając koncerty w ramach festiwalu w tamtejszym konserwatorium.

Więcej informacji o chórze: 
http://www.choral.art.pl/index.php?vaction=chor_view&filtr=rapsod&start=0&chid=451

Bilety w cenie 10 zł od osoby, dostępne są w kasie zamkowej.

Rezerwacje można składać mailowo lub telefonicznie:
biuro@fundacjakomplekszamk
owy.pl, tel. 32/384 74 61

ZapraszamyWydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1344095772347196/?active_tab=discussionŹródło: Rapsodia na zamku w Tarnowicach StarychWcześniejsze Nowości

Koncert Muzyki Chóralnej

Chór Mieszany KLASTER oraz Fundacja Chórtownia mają przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert muzyki chóralnej.Gościem specjalnym koncertu będzie Młodzieżowy Chór Kameralny "Rapsodia" z…Muzyka warszawskich organistów w Archikatedrze

Koncert„Muzyka warszawskich organistów w Archikatedrze” 11 czerwca 2017 r. godzina 2000 Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8 w Warszawie WSTĘP WOLNY  …

15 lat Chóru Uniwersytetu SWPS - Koncert Jubileuszowy

Nasz zespół powstał w czerwcu 2001 roku i początkowo uświetniał oprawę uroczystości uczelni. Z czasem zaczęliśmy podejmować i realizować nowe formy wypowiedzi artystycznej, jak również docierać do…Zaloguj się, aby dodać komentarz!