Siergiej Rachmaninow "Całonocne czuwanie"

Napisane w dniu 2017-01-20 17:28:36 przez pawk100.

Miejsce: Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Data rozpoczęcia: 2016-05-29 19:00:00
Artysta: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Zapraszamy do wysłuchania "Całonocnego czuwania" Siergieja Rachmaninowa w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, któremu towarzyszyć będą soliści: Jadwiga Rappé - alt i Mateusz Markuszewski - tenor. Koncert poprowadzi Irina Bogdanovich, która spektakularnie wydobywa charakterystyczne dla Rachmaninowa połączenie zachodniego nurtu romantyzmu z tradycją wschodnią - w tym przypadku prawosławną. Tę interpretację możemy śmiało ogłaszać jako jedną z głównych atrakcji nadchodzącego koncertu. 
Części "Całonocnego czuwania" są obecne w repertuarze chóru od wielu lat, a ich wykonania przyniosły kilka nagród na konkursach muzyki cerkiewnej w Polsce i za granicą. Tym razem, w jednej z najlepszych sal koncertowych Warszawy, zabrzmi 29 maja bieżącego roku cały cykl. 
Bilety w cenie 20 zł dostępne na stronie: www.sklep.radio.pl oraz na godzinę przed koncertem. 
 Źródło: Siergiej Rachmaninow "Całonocne czuwanie"

Wcześniejsze Nowości

Ogólnopolski Konkurs Chóralny MUSICA VERA

Powracamy do korzeni. W 2004 roku w Toruniu odbył się po raz pierwszy rdzennie toruński Ogólnopolski Konkurs Chórów „Ars Liturgica” zorganizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Muzyki Sakralnej. Po…

Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA - "Muzyka Nowych Świątyń"

„Można powiedzieć, że jakość muzyki zależy od czystości i wspaniałości spotkania z tym, co Boże, z doświadczeniem miłości i cierpienia. Im bardziej czyste i prawdziwe jest to doświadczenie, tym…

VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ CHÓRÓW O KRYSZTAŁOWE SERCE CHEŁMIŃSKIEJ JESIENI

REGULAMIN 1. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Collegium Cantorum” 2. Cele turnieju: – propagowanie śpiewu chóralnego jako jednej z form muzycznych – wymiana doświadczeń i integracja…Zaloguj się, aby dodać komentarz!