4 VI

Posty 1 - 2 z 2


Posługa: Organista
Miasto: Poznań
Offline
2015-03-14 10:31:12  

Wszystkie propozycje pieśni, są do pobrania jako plan z miejscem na notatki, numery stron itp: http://musicamsacram.pl/documents/download/ktomiak_wielki_tydzien_i_wielkanoc
(nie trzeba się logować)


WIGILIA PASCHALNA
Wejście w ciszy (!)
I. Liturgia Światła: Śpiew przy wnoszeniu Paschału: Światło Chrystusa; Światłości Najświętsza:
Następuje śpiew Orędzia Paschalnego. Może je wykonać również kantor. Opuszcza on wtedy dialog z Ludem i śpiewa wersję krótszą. Pamiętajmy o uroczystym Amen po Exsultecie.
II.Liturgia Słowa: Po każdym czytaniu następuje Psalm i Modlitwa. Po czytaniu z Księgi Wyjścia nie mówi się Oto słowo Boże, melodia psalmu powinna być uroczysta. Po 7. czytaniu śpiewa się hymn Chwała na wysokości Bogu. Po 8. czytaniu następuje uroczysty śpiewa Alleluja, który też może intonować kantor. Zaleca się przywrócić melodię z Graduale Simplex (melodia ta jest też użyta w Rozesłaniu) lub druga melodia, którą znajdziemy w Śpiewniku Siedleckiego.
III. Liturgia Chrzcielna:
Śpiew Litanii do Wszystkich Świętych (wersja obrzędowa) - zaleca się przywrócić melodię greg.
Błogosławieństwo wody Chrzcielnej - Po wyjęciu Paschału z wody śpiewa się aklamację Chwała Ojcu (melodię można zaczerpnąć z doksologii z Psalmów Nieszpornych)
Aspersja: O Chryste, nasz Panie:
Com przyrzekł Bogu:
Przez Chrztu Świętego:
Pd: Zwycięzca śmierci:
Nie zna śmierci Pan żywota:
Gdzie jest, o śmierci:
K: Otrzyjcie już łzy:
Alleluja, żyw już jest:
Alleluja, Jezus żyje:
Alleluja Jezus żyje, On:
Złóżcie troski, żałujący:
Wysławiajmy Chrysta Pana:
U: Wstał Pan Chrystus:
Radośnie Panu hymn śpiewajmy:
Błogosławcie Pana wszystkie dzieła Pańskie:
Z: Wesel się Królowo:
Regina Coeli:
Jeśli procesja rezurekcyjna jest po Liturgii, opuszcza się błogosławieństwo. Bezpośrednio po Modlitwie po Komunii Kapłani i Asysta udają się do Grobu Pańskiego. Po okadzeniu i odśpiewaniu Chrystus zmartwychwstał: wyrusza procesja ze śpiewem: Wesoły nam dzień dziś nastał: lub Chrystus zmartwychwstan jest: Po powrocie procesji śpiewa się hymn Te Deum: Po hymnie następuje modlitwa i
błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.Teolog, który nie kocha sztuki, poezji, muzyki, natury, taki teolog może być niebezpieczny. (BXVI)


Posługa: Organista
Miasto:
Offline
2015-04-06 19:59:55  

Czytań może być mniej, dlatego Gloria nie musi być po 7. czytaniu, ale po ostatnim czytaniu ze Starego Testamentu. Tak samo Alleluja jest po Epistole, które niekoniecznie jest 8. czytaniem.
Szybka odpowiedź