Tablica do tekstów pieśni po taniości - pomysł

Tablica do tekstów pieśni po taniości - pomysł

Posty 1 - 3 z 3


Posługa: Kantor
Miasto: Kraków
Offline
2021-04-02 12:28:49  

Witam!

Jestem kantorem, a z wykształcenia technikiem informatykiem.
Ostatnio wpadłem na pomysł, jak niskim kosztem zorganizować tablicę do wyświetlania tekstów w małym kościele/kaplicy, może komuś się przyda.
Jest to opcja bezprzewodowa, co wydaje się być zaletą np. w budynkach zabytkowych
Potrzebne będą:
- duży telewizor z obsługą wifi i miracast (można wziąć starszy i podpiąć jakiś android box) - montaż i rozmiar to indywidualna sprawa, więc pomijam,
- byle jaki laptop z systemem operacyjnym Windows 8.1 lub 10 i obsługą wifi,
- router wifi
Powinno też działać na chromecast (także z linux), ale nie testowałem. Można też korzystać z rzutnika zamiast TV.

Tworzymy sieć lokalną, do której podpinamy komputer i telewizor.
Na komputerze wybieramy z panelu powiadomień "wyświetlaj na innym ekranie" -> połącz z ekranem bezprzewodowym.
Telewizor zażąda potwierdzenia, to zatwierdzamy.
Konfigurujemy telewizor jako drugi ekran.
Na komputerze można korzystać dowolnego programu do tekstów np. open song, który jest darmowy i da się znaleźć przygotowane pakiety pieśni.
Od biedy zadziała też zwykły powerpoint i zamienniki. Komputer może stać tam, gdzie jest potrzeba.
Warto wszystko skonfigurować, żeby było bardziej czytelne np. poprawić kontrast w TV, a w open song wyświetlać biały tekst na czarnym tle i powiększyć czcionki. Warto też wyłączyć część funkcji smart oraz automatyczne wyłączanie TV przez brak aktywności, bo przez dużą część czasu będziemy wyświetlać czarny ekran.

Może ta wiedza komuś się przyda.

Maciek




Posługa: Wierny świecki
Miasto: Kraków
Offline
2021-04-13 09:30:54  

Świetny pomysł, muszę to rozwiązanie zaproponować w mojej parafii. :)




Posługa: Wierny świecki
Miasto: Kraków
Offline
Utworzono: 2021-08-07 21:09:20 Zmodyfikowano: 2021-08-07 21:12:45  

Pomysł dobry nie wiem czy u nas to wypali z racji na proboszcza a dwa na zacofanie technologiczne :P

_____________________________________
Sprawdź gdziejestburza.online


Bądź dobrem a otrzymasz dobro

Szybka odpowiedź